Resort Olšina - ubytování na Šumavě

Logo Resort Olšina - ubytování na Šumavě

Pro firmy

Individuální přístup a zázemí, které oceníte.

V Resortu Olšina preferujeme ke klientům individuální přístup.

Každý je jiný, ale naše dlouholeté zkušenosti s pořádáním hromadných akcí klientům zaručují, že se o naše návštěvníky vždy dobře postaráme a splníme, je-li to technicky možné, všechna jejich přání.

Hledáte-li vhodné prostředí pro teambuilding nebo firemní akci, je Resort Olšina, se svými profesionálními službami a šumavskou přírodou v okolí, tou správnou volbou.

Kromě široké škály ubytovacích zařízení, restaurace a množství sportovišť je vám k dispozici špičkový areál na Adventure golf a altán pro 70 lidí, který je připraven pro venkovní grilování.

Stačí, když nám sdělíte, jaké máte o vaší firemní akci představy... o vše ostatní se již postaráme.

Kontaktujte nás
P.č.PopisSouborKe stažení
1.Ceník využití společenských prostor 2023pdf (3.1 MB)stáhnout
2.Ceník využití společenských prostor 2024pdf (1.1 MB)stáhnout

Pro školy a tábory

Školy v přírodě a letní tábory pro děti mají v našem resortu dlouholetou tradici.

Resort Olšina je velmi dobře dopravně dostupný, disponuje několika typy ubytování, společenskou místností i možností celodenního stravování.

Přímo v resortu jsou k dispozici kurty na volejbal, nohejbal, tenis a beachvolejbal, dětské hřiště s interaktivními prvky a vlastní písčitá pláž
s půjčovnou vybavení pro vodní sporty a půjčovnou horských kol.

Největší místní atrakcí je cesta po Naučné stezce Olšina, která začíná bezprostředně u resortu. Trasa, která mapuje zdejší přírodu, je dlouhá 7.322 metrů. Po cestě najdete celou řadu zábavných a dobrodružných prvků - od ptačí budky dětské velikosti, přes obří hnízdo, až po ostrov, na který se lze dostat pouze pomocí rumpálového voru. Na cestě na Naučné stezce se dozvíte i zajímavé informace o místní přírodě a historii.

Pro výlety do okolí můžete využít šumavskou lokální trať, která jedním směrem míří do Českého Krumlova s jeho UNESCem chráněnou památkovou rezervací, druhým pak do Nové Pece, Nového údolí a dalších návštěvnických center Národního parku Šumava. Zastávku má jen několik stovek metrů od resortu na břehu rybníku.

Kontaktujte nás

Lesní pedagogika

Motto lesní pedagogiky zní: „O lese se učit v lese”.

Lesní pedagogika je jednou z variant environmentálního vzdělávání. Přibližuje návštěvníkům lesa lesní ekosystém, trvale udržitelné lesní hospodářství, smysl hospodaření v lesích a užitky, které les člověku přináší. Jejím základním principem je vnímání přírody všemi smysly.

Zážitkové poznávání lesa je zaměřeno na žáky základních a středních škol, ale mohou se ho zúčastnit i dospělí. Cílem programů lesní pedagogiky je prohloubení zájmu o přírodu, les a dřevo jako obnovitelnou surovinu, nebo objasnění úlohy lesníků a myslivců v rámci trvale udržitelného lesního hospodaření.

Programy vedou zkušení pedagogové, kteří absolvovali certifikovaný kurz lesní pedagogiky, jsou uzpůsobeny různým věkovým kategoriím a jsou zdarma.

Objednat

Vaše vstupní brána na Šumavu

Váš Resort Olšina.

X

Přihlášení do administrace